شرایط و قوانین

شرایط و قوانین عمومی سایت علم و حرکت

 

 • سایت علم و حرکت که تنها با آدرس www.elmokarekat.com  شناخته می‌شود، منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده اداره می‌شود. کلیه‌ٔ محصولات ارائه شده در فروشگاه آنلاین علم و حرکت نیز برحسب نیاز دارای مجوز‌های لازم هستند. هر گونه تغییری در خدمات، قوانین و شرایط استفاده از سایت انتشارات علم و حرکت در همین صفحه اعلام و به روز رسانی می‌شود.
 • عضویت در سایت علم و حرکت به معنی پذیرش قوانین و شرایط استفاده از آن است. کلیهٔ کاربران موظف به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین مرتبط با کاربران هستند. تداوم استفادهٔ کاربران از خدمات سایت علم و حرکت به منزله‌ٔ قبول هرگونه تغییرات در قوانین و شرایط استفاده از آن می‌باشد.
 • برای خرید‌هایی که بدون عضویت در سایت انجام می‌شوند، ثبت نهایی سفارش از جانب سفارش‌دهنده به منزله‌ٔ قبول کلیه‌ٔ قوانین و شرایط علم و حرکت است.
 • سایت علم و حرکت به حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربرانش احترام گذاشته و  متعهد است حداکثر تلاش خود را جهت حفاظت از این اطلاعات و حریم شخصی کاربران به کار ببندد.
 • کلیه‌ٔ محتوای ارائه شده در فروشگاه اینترنتی علم و حرکت اعم از تصاویر، متن و گرافیک متعلق به سایت علم و حرکت  است و استفاده از این محتوا تنها با کسب اجازه از سایت و تحت شرایط مورد قبول سایت میسر خواهد بود.  هرگونه کپی‌برداری، بازنشر و استفاده از محتوای سایت علم و حرکت بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای علم و حرکت محفوظ می‌دارد.
 • در  بخش‌های گوناگون سایت علم و حرکت ممکن است در راستای اطلاع‌رسانی به کاربران لینک‌هایی به سایت‌های دیگر موجود باشد. علم و حرکت هیچ مسئولیتی در قبال محتویات این سایت‌ها و سایر لینک‌های مندرج در این سایت‌ها ندارد. همچنین وجود این لینک‌ها در سایت‌ علم و حرکت به معنی تایید محتوای آنها و یا ارتباط سایت علم و حرکت با گردانندگان این سایت‌ها نیست.
 • اطلاعات،‌ تجربیات و راه‌کارهای ارائه شده در فروشگاه آنلاین علم و حرکت (شامل و نه محدود به متن، تصویر، گرافیک، نظرات کاربران و سایر اطلاعاتی که از سایت‌ها و منابع دیگر نقل می‌شوند) تنها جنبه‌ٔ اطلاع‌رسانی دارند و تجربه‌ یا اطلاعات شخصی افراد یا گروه‌ها هستند. به کارگیری این اطلاعات توسط مخاطبین سایت و هرگونه عواقب احتمالی ناشی از استفاده از محتوای سایت، هیچ گونه مسئولیتی برای سایت علم و حرکت، کاربران آن و اشخاص و گروه‌هایی که اسم و مشخصات آنها در سایت علم و حرکت ذکر می‌شود ایجاد نمی‌کند.

 

شرایط و قوانین مربوط به کاربران

 • افراد با عضویت در سایت، به عنوان کاربر یا مشتری علم و حرکت شناخته می‌شوند.
 • با عضویت در سایت علم و حرکت، کاربران به سایت اجازه می‌دهند برای ارائه‌ٔ خدماتش از طریق ارسال ایمیل، ارسال پیامک یا ارتباط تلفنی با آنها تماس برقرار کند.
 • عضویت در خبرنامه به اختیار کاربر است و در صورت عدم علاقه به دریافت خبرنامه یا سایر اخبار سایت، کاربر می‌تواند در زمان ثبت نام گزینه‌ٔ عضویت در خبرنامه را غیرفعال کند.
 • پس از ثبت نام  انصراف کاربر از دریافت خبرنامه با ارسال درخواست کاربر از طریق فرم تماس با ما امکان پذیر است.
 • کاربران نسبت به حفظ  و محرمانه بودن حساب و رمز عبور  خود مسئول هستند و مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که تحت حساب کاربری آنها انجام می‌شود را بر عهده دارند.
 • در هر قسمت از سایت که امکان درج نظر توسط کاربر وجود داشته باشد، لازم است کاربران نظرات خود را منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و اصول و قوانین سایت علم و حرکت ابراز دارند. در صورت عدم رعایت این قوانین، علم و حرکت حق عدم نمایش نظرات را برای خود محفوظ  می‌دارد. همچنین نظرات ثبت شده‌ٔ کاربران، منطبق با سلیقه، دانش و تجربیات آنان است و به معنی تایید این نظرات از جانب علم و حرکت نیست و  از این بابت هیچ‌گونه مسئولیتی برای سایت علم و حرکت ایجاد نمی‌کند.

 

شرایط و قوانین مربوط به خرید کالا از فروشگاه اینترنتی علم و حرکت

 • فروشگاه اینترنتی علم و حرکت به هدف جمع‌آوری و ارائه محصولاتی راه‌اندازی شده که در فرآیند تولید آنها به نسبت  فرآیند‌های عرف و معمول و  به درجات گوناگون، معیار‌ها از جانب تولید‌کنندگان آن مد نظر قرار گرفته شده باشد. سایت علم و حرکت همواره حداکثر توان خود را به کار می‌بندد تا تعاریف و اطلاعات صحیح و شفافی درباره‌ٔ معیار‌ها و مشخصات  محصولات و خدمات ارائه شده در سایت به کاربران و خریداران ارائه دهد. با این وجود تایید و تشخیص نهایی و قطعی هماهنگی هر کالا با معیار‌های عرف محصولات از عهده‌ و مسئولیت‌های علم و حرکت خارج است و این سایت هیچ مسئولیتی بابت نقصان در اطلاعات ارائه شده از جانب تولید‌کنندگان یا تامین‌کنندگان کالاهای ارائه شده در سایت و یا خسار‌ت‌های احتمالی ناشی از استفاده از این اطلاعات و کالاها بر عهده ندارد.
 • قیمت کالاهای ارائه شده در علم و حرکت مطابق با قیمت‌های خرده‌فروشی است و اغلب توسط تولید‌کننده و یا تامین‌کننده قیمت‌گذاری شده است؛ با این وجود سایت علم و حرکت در قیمت‌گذاری نهایی محصول، اصول مشتری‌مداری و مشخصات و قیمت کالاهای مشابه در بازار را مدنظر قرار می‌دهد.
 • برخی از کالاهای ارائه شده در سایت به صورت دست‌ساز تهیه شده‌اند و از این منظر ممکن است دو کالای مشابه تفاوت‌هایی با هم داشته باشند. همچنین ممکن است تنها یک نمونه از برخی از کالاها موجود باشد و در چنین شرایطی سایت تعهدی برای تامین موجودی آن کالا بر عهده‌ ندارد.
 • مسئولیت درج مشخصات صحیح گیرنده‌ٔ کالا در فرآیند خرید برعهده‌ٔ خریدار است . علم و حرکت تلاش می‌کند تا پیش از ارسال کالا برای خریدار، هماهنگی‌ها جهت تصدیق درستی اطلاعات ارائه شده توسط خریدار انجام شود. با این وجود در صورت بروز هرگونه ایراد یا وارد آمدن خسارات احتمالی ناشی از درج مشخصات ناکافی یا نادرست در فرم مشخصات فردی، مسئولیتی بر عهده علم و حرکت نمی‌باشد.

 

شرایط و قوانین مربوط به پشتیبانی فروشگاه اینترنتی علم و حرکت

 • انصراف از سفارش ثبت شده تنها در ارتباط با کالاهای موجود در سایت که نیاز به سفارش و ساخت کالا به خواست مشتری ندارند باید در اسرع وقت و پیش از ارسال کالا به خریدار از طریق تماس با پشتیبانی و همچنین ثبت انصراف از طریق فرم تماس با ما انجام  شود؛ انصراف از خرید پیش از ارسال کالاهای موجود در سایت هیچ هزینه‌ای برای خریدار در بر نخواهد داشت.
 • انصراف از خرید کالاهای سفارشی از جانب مشتری، تا 48 ساعت پس از انجام پیش‌پرداخت توسط مشتری امکان‌پذیر است. پس از این زمان، مشتری ملزم به تامین ضرر و زیان احتمالی برای سایت علم و حرکت و  یا تولیدکنندهٔ کالای سفارشی به دلیل انصراف از سفارش، از منبع پیش‌پرداخت انجام شده می‌باشد. در چنین مواردی با رعایت اصول مشتری‌مداری، تشخیص و تصمیم پیرامون صدق و میزان ضرر و زیان تولید‌کنندهٔ کالا بر عهده‌ٔ سایت علم و حرکت است.
 • علم و حرکت ملزم است به عنوان رابط میان خریدار و تولید‌کنندهٔ کالای سفارشی، در پی‌گیری انجام سفارش و اطلاع رسانی به مشتری درمورد هرگونه تاخیر یا تغییر در شرایط و موعد تولید و ارسال اقدام نماید.
 • با توجه به اینکه امکان مرجوعی اقلام خریداری شده برای کالاهای مصرفی و همچنین گروه‌های کتاب وجود ندارد. هزینهٔ برگرداندن کالای مرجوعی برعهده‌ٔ خریدار می‌باشد.
 • علم و حرکت همواره آنچه در توان دارد برای ارائهٔ کالای بدون نقص و با کیفیت برای خریداران انجام می‌دهد. با این وجود در صورت وجود عیب یا نقص در کالای دریافت شده، خریدار می‌تواند حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا جهت اعلام موضوع با پشتیبانی تماس بگیرد. در صورت تایید نقص کالا از جانب علم و حرکت ، وجه پرداخت شده توسط مشتری ظرف مدت سه روز پس از دریافت کالا توسط علم و حرکت به حساب مشتری برگردانده خواهد شد. در چنین مواردی هزینهٔ بازگشت کالا بر عهدهٔ علم و حرکت می‌باشد.

 

قوه‌ٔ قهریه

 • تمامی قوانین و شرایط مندرج در این صفحه تنها در شرایط عادی قابل اجراست و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، هیچ مسئولیتی بر عهده‌ٔ سایت علم و حرکت نیست.

 

اجرا و پشتیبانی: NikaIT