������������ ������ ������������ ���������� (������������������ �������������� ����������������)
عملکرد فوق العاده ورزشی (روانشناسی ورزشهای استقامتی)
155,000  تومان
وضعیت: موجود

عملکرد فوق العاده ورزشی (روانشناسی ورزشهای استقامتی)

عنوان: عملکرد فوق العاده ورزشی (روانشناسی ورزشهای استقامتی)
کد:
  • نویسنده: پائول مور
  • مترجم: محبوبه غیور نجف آبادی، راضیه میرآخور لِی، آتنا غرایاق زندی، ساناز فرجی

ناشر:

علم و حرکت


قطع:

وزیری


نوع جلد:

شومیز


تعداد صفحه:

192


نوبت چاپ:

اول


شابک:

978-600-5543-99-5


تیراژ:

200


ويراستار:

فیروزه خسرو شعار


سال:

1399

چکیده :

ورزشکاران برجسته استقامت جهان نه تنها برخی از آماده‌ترین افراد از لحاظ جسمانی در این کره خاکی هستند، بلکه از نظر ذهنی نیز در زمره سخت‌ترین افراد قرار دارند. تمرین و مسابقه دادن در بالاترین سطح رقابت در طی صدها و گاهی هزاران مایل آماده‌سازی، فداکاری و توانایی فشار آوردن به بدن و ذهن، فراتر از حد معمول است. عملکرد فوق‌العاده ورزشی، بینشی نو در مورد روانشناسی این ورزشکاران ارائه می‌دهد.
پلُ مور با مصاحبه با 14 ورزشکار فوق‌العاده، پویایی مقاومت ذهنی مورد نیاز آنها (انگیزه، تمرکز و توانایی مثبت نگه‌داشتن ذهن را در عمق خستگی) را تحریک می‌کند.
برای مثال «راشل کادمن » برای خوردن فیل «قوس تا قوس » (دویدن از لندن به دوور، شنا کردن کانال مانش، و سپس دوچرخه سواری به پاریس) چه کاری انجام داد؟
و برای برنده شدن؟ این اراده فولادین فراتر از این همه تلاش صرف و در صورت لزوم، فشار آوردن و بداهه‌پردازی را نیز می طلبد. داستان این پیروزیهای سخت رقابتی به شدت، در مشارکتهای برت ساتون ، مربی مشهور جهان در مسابقات سه‌گانه و کریگ الکساندر، یکی از بزرگترین ورزشکاران تاریخ Ironman وجود دارد. دیگران، مانند دیی کافاری، اولین زنی که در هر دو جهت، جهان را به صورت انفرادی دور می‌زند، برای غلبه بر چالشهایی که خودشان انتخاب کرده بودند، به مقاومت نیاز داشتند.
عملکرد فو‌ق‌العاده ورزشی با مثالهایی از اجرای استراتژیهای ذهنی، نه تنها به سخت‌ترین لحظاتی که این ورزشکاران حرفه‌ای با آن روبرو شده‌اند، می‌پردازد، بلکه به خوانندگان توصیه می‌کند که چگونه می‌توانند این تکنیکها را حتی برای کارهای غیرورزشی و زندگی روزمره خودشان نیز به‌کار گیرند.

فایل های ضمیمه شده :

 
 
نظر شما
ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
اجرا و پشتیبانی: NikaIT