���������� �������� ���������� (�������� ������������ �������������� ����������������������� ��������)
تربیت بدنی عمومی (ویژه دختران دانشجوی دانشگاه‌های کشور)
155,000  تومان
وضعیت: موجود

تربیت بدنی عمومی (ویژه دختران دانشجوی دانشگاه‌های کشور)

عنوان: تربیت بدنی عمومی (ویژه دختران دانشجوی دانشگاه‌های کشور)
کد:
  • نویسنده: سارا کشکر، مینو باسامی، زهرا سلمان، فرشته شهیدی، ناهید شتاب بوشهری

ناشر:

علم و حرکت


قطع:

وزیری


نوع جلد:

شومیز


تعداد صفحه:

183


نوبت چاپ:

1


شابک:

978-600-8500-28-5


تیراژ:

500


ويراستار:

دکتر سارا کشکر


سال:

1398

چکیده :

در بین دانشجویان دانشگاههای کشور، توجه به نیازهای آموزشی دانشجویان دختر در درس تربیت بدنی به دلیل اهمیت و نقش ویژه دختران و زنان در خانواده، سازمانها و جامعه اهمیت زیادی دارد. زیرا دختران و زنانی که بتوانند در این درس با توجه به ویژگیهای جسمانی و روانی خود اصول تربیت بدنی و شیوه های درست فعالیتهای بدنی و همچنین کاربرد ابزار و وسایل مورد استفاده در ورزش و فعالیت بدنی را بیاموزند، میتوانند نقش مهمی در برانگیختن افراد در خانواده، محیط کار و جامعه داشته باشند. بر این اساس و با توجه به اینکه تاکنون در هیچیک از کتابهای مورد استفاده در درس تربیت بدنی به نیازهای خاص بانوان توجه نشده است، کتاب حاضر توسط گروهی از بانوان متخصص در حوزه های مختلف علوم ورزشی نگاشته شده تا با توجه به ویژگیهای جسمانی دختران دانشجو آموزش تربیت بدنی متناسب با شرایط آنها صورت گیرد.
کتاب حاضر در 9 فصل تنظیم شده و محتوای این فصلها با توجه به سرفصلهای مصوب این درس در وزارت علوم و ثانیا با نگاه ویژه به نیازهای دختران تعییین و تدوین شده است. فصل اول در مورد اصول و فلسفه تربیت بدنی است. فصل دوم به مفهوم اوقات فراغت و ورزش تفریحی پرداخته است. فصل سوم به آشنایی با رشته ها و وسایل ورزشی تناسب و فصل چهارم در خصوص اصول حفظ و نگهداری سلامت و تناسب بدن و کنترل وزن نوشته شده است. فصل پنجم به بهداشت فردی و پوشاک بانوان در ورزش توجه نموده و فصل ششم به موضوع بهداشت حرکت اختصاص یافته است. فصل هفتم در خصوص ورزش و بیماریهای خاص زنان نوشته شده و فصل هشتم نیز به موضوع اصول خودآزمایی جسمی و حرکتی میپردازد. و نهایتا فصل نهم نیز به موضوع اصول انتخاب کتابهای مناسب برای ورزش و سلامت بانوان پرداخته است.
مؤلفان کتاب امیدوارند این کتاب بتواند جای خالی مطالب فوق در درس تربیت بدنی عمومی را پر کرده و باعث شود ویراست های بعدی کتاب کاملتر و پربارتر چاپ و منتشر شود و در دسترس بانوان عزیز قرار گیرد.

فایل های ضمیمه شده :

 
 
نظر شما
ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
اجرا و پشتیبانی: NikaIT