100 سال بسکتبال (برشهایی از تاریخ اجتماعی بسکتبال ایران)
100 سال بسکتبال (برشهایی از تاریخ اجتماعی بسکتبال ایران)
280,000  تومان
وضعیت: موجود

100 سال بسکتبال (برشهایی از تاریخ اجتماعی بسکتبال ایران)

عنوان: 100 سال بسکتبال (برشهایی از تاریخ اجتماعی بسکتبال ایران)
کد:
  • نویسنده: افشین رضاپور

ناشر:

آونگ


قطع:

وزیری


نوع جلد:

شومیز


تعداد صفحه:

256


نوبت چاپ:

1


شابک:

9786007949108


تیراژ:

1000


سال:

1397

چکیده :

دغدغه اصلی من این بود تاریخ بسکتبال ایران را از صفحات میانی آن شروع نکنم و یکبار برای همیشه، با به کاربستن یک روش تاریخی، با اتکا به داده ها و روایتها ، تاریخ این ورزش را از ابتدا بنویسم. این روایتها بر اساس اسناد، گزارشها، کتاب، روزنامه ها و مجلات و همینطور گفتگوهای متعدد با نسل های مختلف بسکتبال استوار شده است.
کتاب 100 سال بسکتبال، با مروری کوتاه و مطالعه ای بر سیر تاریخی بازی در تاریخ مردم شناسی آغاز میشود که در آن به اهمیت «بازی با توپ » در کتاب «مردم شناسی ورزش » اثر کندال بلانچارد اشاره شده است. اطلاعات تاریخی با مشاهده آثار ماقبل تاریخی بازی، ما را با نکاتی که در فصلهای بعدی این کتاب درباره ابداع بسکتبال از نظر می گذرد، آشناتر می کند. بازیهایی که اغلب هویتی آیین گونه داشتند و در کتابهای متعدد بسکتبال تاکنون، در خصوص ابداع بسکتبال و الهام گرفتن از این باز یها در پدید آوردن بازی مدرن سخن رفته است.
مدعی نیستم که توانسته باشم پرونده همه ادوار تاریخی که در فصلهای این کتاب آمده است را بسته باشم، از این رو، کتاب 100 سال بسکتبال ایران حتما نقائصی در چاپ اول خود دارد که با پیگیری این اشکالات در چاپهای بعدی، اطلاعات کاملتری در اختیار خوانندگان قرار خواهد گرفت.

فایل های ضمیمه شده :

 
 
نظر شما
ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
اجرا و پشتیبانی: NikaIT