��������������������� ������������������ ��������
آماده‌سازی ورزشکاران جوان
265,000  تومان
وضعیت: موجود

آماده‌سازی ورزشکاران جوان

عنوان: آماده‌سازی ورزشکاران جوان
کد:
  • نویسنده: تئودور بومپا، مایکل کاررا
  • مترجم: محسن ثالثی، حمیدرضا صادقی‌پور، پوریا پساوند

ناشر:

علم و حرکت


قطع:

وزیری


نوع جلد:

شومیز


تعداد صفحه:

358


نوبت چاپ:

1


شابک:

9786008500018


سال:

1396

چکیده :

یکی از مشکلات ورزش کشورهای کمتر توسعه یافته از گردونه خارج شدن زودهنگام ورزشکاران جوان و نوجوان به دلایلی مانند آسیبهای ورزشی به علت فشارهای نامتوازن ورزشی، عدم توجه به مسائل رشدی کودکان و تناسب آن با فعالیت های ورزشی، تمرین‌زدگی ناشی از عدم توجه به مسائل تغذیه‌ای و استراحت، فشارهای روانی مخرب به دلیل مشارکت پیش از موعد در مسابقات ورزشی و اجرای غلط برنامه‌ریز‌یهای تمرینی است.
از آنجا که کمال و پختگی در فعالیتهای ورزشی و قهرمانی در رویدادهای رقابتی مستلزم صرف هزاران ساعت تمرین در اجرای تکنیکها و تاکتیک‌های ورزشی است (قانون ۱۰ هزار ساعت تمرین)، برنامه‌ریزی برای طول عمر ورزشی ورزشکار از ضروریات موفقیت آنان است. در این بین مفهوم زمانبندی تمرین یکی از مفاهیم اساسی واژه‌شناسی تمرین است که چند سالی است توسط پروفسور تئودور بومپا وارد مباحث علم تمرین شده است.
آنچه که کتاب «آماده‌سازی ورزشکاران جوان » را از سایر نوشته‌ها متمایز نموده، نگرش نوین، علمی و خلاقانه به زمانبندی و برنامه‌ریزی ورزشی نوجوانان و جوانان است. نویسندگان کتاب سعی دارند ضمن آشنایی مخاطب با اصول آمادگی جسمانی و نحوه آموزش و تمرین فاکتورهای آمادگی جسمانی مواردی اساسی که باید در هنگام کار با خردسالان و جوانان در هر مرحله از رشد ورزشی ورزشکار (مراحل آشنایی، شکل گیری ورزشی، تخصصی شدن و عملکرد سطح بالا) مدنظر قرار داد، گوشزد نمایند. در این بین تعامل میان مربی، ورزشکار، والدین و برنامه‌ریزان ورزشی نقطه عطفی برای حصول به نتایج والا و رسیدن به عملکردهای بهینه در ورزش است که در این کتاب به طور کامل به آن توجه و پرداخته شده است.

فایل های ضمیمه شده :

 
نظرات کاربران
  • محدوده سنی: از 15 تا 25 سال

عااااااالییییی

پاسخ

 
نظر شما
ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
اجرا و پشتیبانی: NikaIT