��������������� ������������ �� ������ ������ �������������� ����������
نسل‌کشی ارامنه و ۱۰۰ سال مطبوعات ایران
75,000  تومان
وضعیت: موجود

نسل‌کشی ارامنه و ۱۰۰ سال مطبوعات ایران

عنوان: نسل‌کشی ارامنه و ۱۰۰ سال مطبوعات ایران
کد:
  • نویسنده: روزیک درآوانسیان

ناشر:

آونگ


قطع:

رقعی


نوع جلد:

شومیز


تعداد صفحه:

368


نوبت چاپ:

1


شابک:

9786009396894


سال:

1394

چکیده :

نسل کشی ارمنیان (1915 میلادی) دردناکترین برگ تاریخ معاصر ملت ارمنی و یکی از شنیع‌ترین جنایات علیه بشر در قرن بیستم است که توسط حکومت وقت امپراتوری عثمانی در قبال ارمنیان ساکن ارمنستان غربی، سیلیسیه و سایر ولایات این کشور به مورد اجرا درآمد. زخم سترگ ناشی از این نسل کشی به دلیل اتخاذ سیاست کتمان، تکذیب و تحریف تاریخ از سوی حکومت عثمانی و نیز وارث حقوقی آن جمهوری ترکیه تاکنون نه تنها التیام نیافته، بلکه پس از گذشت صد سال از وقوع آن هنوز عمده‌ترین محور دادخواهی ارامنه جهان محسوب می گردد.
وقایع‌نگاری این نسل کشی در مطبوعات وقت جهان به قدری گسترده است که به خودی خود، سیاست تحریف تاریخ معاصر جمهوری ترکیه را از درجه اعتبار ساقط ساخته و جزئیات بسیاری را در معرض داوری اذهان عمومی قرار می‌دهد.
کتاب «نسل کشی ارامنه و 100 سال مطبوعات ایران» یکی از فراگیرترین منابع در این حوزه است. رویکرد درخور توجه مطبوعات ایران به این واقعه تاریخی، فارغ از مواضع درون سیاسی زمانه خود، دارای زیربنای ویژه فکری است، که در منش‌های فرهنگی و آموزه های مذهبی ایرانیان دارد، و نوعاً خصیصه‌ای منحصر به فرد و مختص خطة پرگوهر ایران زمین است...

فایل های ضمیمه شده :

 
 
نظر شما
ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
اجرا و پشتیبانی: NikaIT