100 ������ �������������� (������������ ������)
100 سال بسکتبال (ویراست دوم)
165,000  تومان
وضعیت: موجود

100 سال بسکتبال (ویراست دوم)

عنوان: 100 سال بسکتبال (ویراست دوم)
کد:
  • نویسنده: افشین رضاپور

ناشر:

آونگ


قطع:

وزیری


نوع جلد:

شومیز


تعداد صفحه:

351


نوبت چاپ:

اول


شابک:

978-600-7949-14-6


تیراژ:

1000


سال:

1398

چکیده :

بعد از چاپ اول کتاب 100« سال بسکتبال »، پیا مهایی که از سراسر ایران برای من روانه شد، باورکردنی نبود. بسکتبالیست ها به اتفاق تعدادی از پیشکسوتان سایر ورزشها از کتاب استقبال کردند و ادواربندی تاریخی و اجتماعی بسکتبال ایران مورد پسند آنها قرار گرفت. تاکنون در زمینه تاریخ ورزش ایران کتا بهای زیادی منتشر شده اما تمرکز خاص روی یک رشتۀ ورزشی کمتر صورت گرفته است. بنابراین با کمبود منابع در این زمینه، مبنای تاریخ شفاهی و فهم تاریخی ورزشها، همانا پرسشگری است. هر نسلی از گذشتۀ خود پرسشهایی دارد و در این کتاب آدرس گذشته هایی است که در بسکتبال این سرزمین به آنها تعلق داریم و به کمک آنها در آینده نقشه راه میسازیم.
در این کتاب بر اساس چارچو بهای نظری گامهای اولیه برای گشودن پنجرۀ تاریخ بسکتبال ایران برداشته شد تا از دریچۀ آن بتوان به چشم انداز شناخت تاریخ بسکتبال و اهداف اجتماعی حاصل شده از فعالیتهای ورزشی افراد در سا لهای متمادی دسترسی پیدا کرد. مطالعۀ مختصری از رویدادهای بسکتبال جهان نیز اوضاع هر دوره ای از بسکتبال ایران را در مقایسه با تحولات جهانی این ورزش بررسی و ارزیابی می کند.

از سوی دیگر با استقبال از کتاب 100 سال بسکتبال متوجه میشویم عرصه تاریخی این ورزش مورد توجه افراد علاقه مند به زمینه های تاریخی، فنی و تخصصی است و در همین راستا باید تلاش کرد تا نسل جدید ضرور تهای زمان خود را در این نوع کتا بها با کشف پرسش های گفتمانی پیدا کند.
 

فایل های ضمیمه شده :

 
 
نظر شما
ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
اجرا و پشتیبانی: NikaIT